DĚTSKÁ JÓGA-PŘÍNOSY PRO DÍTĚ

Svět dětské jógy je plný zábavy a fantazie. Stejně jako my dospělí, i děti si hledají cestu k vnitřnímu klidu a chtějí se cítit bezpečně v harmonickém prostředí.

Proč dětská jóga?

Dětská jóga není jen o „zvířátkových pozicích“, její poselství je mnohem hlubší. Děti jsou stále častěji přetěžované, nemají řád a neumí odpočívat, správně dýchat a naladit se jeden na druhého. Pomocí jógy můžeme však velmi přirozeně všeho dosáhnout, stačí špetka fantazie a příběh plný her, cviků, správného dýchání a můžeme začít. Velkou pomocí s plnohodnotné józe je bezpochyby znalost dětské povahy a metodika dětské jógy. Skvělým doplňkem je také léčivá muzikoterapie.

Podle ajurvédy jsou tři typy dětí a to větrné, sluneční a měsíční. Větrné děti jsou hodně dynamické, rychlé a rozevláté. Sluneční děti jsou zase velmi horké, prudké, vzpurné a ostré.  Měsíční děti jsou klidné, stabilní, vyrovnané a tiché. Cílem dětské jógové praxe je navodit rovnováhu všech tří sil.

Proč muzikoterapie?

Muzikoterapie pomáhá nalézt dětem vnitřní klid a harmonii. Zvuky muzikoterapeutických nástrojů jsou výborným doplňujícím prostředkem. Mezi nejoblíbenější patří SUNDRUM, který máme v naší školičce a děti na něj moc rády hrají.

SUNDRUM

SUNDRUM

Krásný nástroj, na který se hraje intuitivně. Děti na něj zvládají nejen hrát, ale vydrží jeho zvuk i delší dobu poslouchat a vnímat. Dá se zapojit do různých jógových her, například do tématiky vesmíru. Připomíná dětem totiž vesmírný koráb.

Jsem průvodkyně dětí životem a světem dospělých. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.