Můj příběh...

O mně 

Jmenuji se Klára Pavlásková a jsem maminkou dvou  dospělých dětí. Mým životním posláním vždy byla práce s dětmi, ke kterým mám od svého dětství velmi blízko. Již od svých dětských let jsem místo panenek v kočárcích vozila děti sousedů u nás na vesnici a hrála si s nimi. Mým velkým snem bylo - stát se paní učitelkou v mateřské škole. Po základní škole mně ovšem osud zavál jiným směrem a to do oblasti ekonomie a jako ekonomka jsem se živila téměř 15 let. Vystudovala jsem v té době UJAK obor Andragogika a mohla se věnovat práci s dospělými a jejich studiem.

Životní změna

Postupem času jsem  stále více toužila místo práce s dospělými, pracovat s dětmi a dostudovala si vzdělání pro práci s dětmi v mateřské škole. Začala jsem  hledat práci v tomto oboru a řízením mého  osudu se naskytla příležitost. Nastoupila jsem v soukromé mateřské školce jako asistentka pedagoga, posléze jako učitelka. Ověřila jsem si, že má intuice říkající mi buď  a pracuj  s dětmi je opravdu "TO ONO". Ačkoliv mně práce s dětmi velmi bavila, naplňovala, nebyla jsem úplně spokojena s náplní práce ve třídě, organizací práce a  trávením času s dětmi v kamenné budově. Začala jsem pociťovat, že chci a musím předat dětem něco jiného.

Z tohoto důvodu jsem začala  tvořit svůj vlastní komunitní projekt pro rodiče s dětmi, novou "jinou" školku, také různé akce pro rodiče a děti. Cílem mých projektů je trávit s dětmi  dny v přírodě, učit se a poznávat všemi smysly,  vnímat jejich jedinečnost, mít společné a autentické zážitky. A také ukázat rodičům, že vzdělávat děti jde přirozenou cestou v souladu s přírodou, jejich přirozenými potřebami, prostě "JINAK."

MÉ DOSAVADNÍ VZDĚLÁNÍ:

SSŠP - obor předškolní a mimoškolní pedagogika - MŠMT

Montessori pedagogika - pro děti 3-6 let - MŠMT

Montessori filozofie a senzomotorický materiál- pro děti 0-6 let 

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky profesní kvalifikace- MŠMT

SEŠ FRÝDEK-MÍSTEK - obor obecná ekonomie - MŠMT

UJAK - obor Andragogika  - MŠMT

Trenérství atletických přípravek - ČAS 

Květinové dětské energetické esence- profesionální školení - YASMINA CZECH